Landsskydning 2015

Resultater fra landsskydning 15 meter 2015

Resultater mesterskabsskydningen
Mesterskabsskydningen Seniorer
Nr Selskab Navn

Resultat

Præmier

1

Kolding Kim Jensen

102

100 års pokalen og DFB-Skydemedalje

2

København Niels Kasper Clausen

97

Sølv

3

Kolding Stig Bjerregård

96

Bronse
Mesterskabsskydningen Veteraner
Nr Selskab Navn

Resultat

Præmier

1

VBF Århus Finn Dollerup

104

Georg Jensens mindepokal og DFB-Skydemedalje

2

VBF Århus Jens Eriksen

103

Sølv

3

Haderslev Eva Nøregaard

1135

Bronse
Mesterskabsskydningen Åbenklasse
Nr Selskab Navn

Resultat

Præmier

1

Fredericia Jeppe H Hansen

103

Kvarnstrøm-pokal og DFB-Skydemedalje

2

Kolding Allan Hjort

103

Sølv

3

Aarhus Helle Jacobsen

103

Bronse
Resultater hovedskydningen
Hovedskydningen Seniorer
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

Kolding Kim Jensen

1

0

Gavecheck

2

Kolding Niels Kasper Clausen

1

0

Gavecheck

3

Kolding Stig Bjerregård

1

0

Hovedskydningen Veteraner
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

VBF Århus Finn Dollerup

1

0

Gavecheck

2

VBF Århus Jens Eriksen

1

0

Gavecheck

3

VBF Århus Eva Nøregaard

1

0

Hovedskydningen Åbenklasse
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

Kolding Jeppe H Hansen

1

0

Gavecheck

2

Kolding Allan Hjort

1

0

Gavecheck

3

Kolding Helle Jacobsen

1

0

Resultater hovedskydningen hold
Hovedskydningen Seniorer Hold
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

Kolding         1 Kim Jensen

1

Niels Kasper Clausen

1

Stig Bjerregård

1

0

Samvirksomhedens pokal og gavecheck

2

København   1 Henrik Holme

2

Susanne Poulsen

2

Peter Hvidberg

1

0

Gavecheck

3

København   2 Gert Poulsen

3

Jens Mikkelsen

3

Søren Rasmussen

1

0

Hovedskydningen Veteraner Hold
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

Tørring 1 Ejnar Højsgaard

1

Vagn Aage Jørgensen

1

Hans O Hansen

1

0

Fynbopokalen og gavecheck

2

VBF Århus 1 Finn Dollerup

2

Eva Nøtgaard

2

Jens Eriksen

1

0

Gavecheck

3

Haderslev W Kjær

3

Karl J Hansen

3

Valdemar Nielsen

1

0

Hovedskydningen åbenklasse Hold
Nr Selskab Navn

Resultat

X 10

Præmier

1

Kolding 1 Maria Autzen

1

Christoffer Jordt

1

Jesper Autzen

1

0

Albani-pokalen og gavecheck

2

Kolding 2 Helle Jacobsen

2

Jeppe H Hansen

2

Allan Hjort

1

0

Gavecheck

3

Kolding 3 Bo Pedersen

3

Carsten Jensen

3

Susanne Z. Hansen

1

0